Zakazane strefy domowe

7 05 2010

Mnóstwo osób nie jest w stanie sobie wyobrazić domu bez zwierzęcia – w tym zakresie wybór pada najczęściej na kota albo psa. Nie w każdym jednak pomieszczeniu domowego gospodarstwa obecność zwierzęcia jest pożądana.

Zazwyczaj chodzi tutaj o takie pomieszczenia jak dziecięcy pokój (zwłaszcza przy małych dzieciach), kuchnia czy łazienka. Wielu właścicieli czworonogów nie toleruje także ich obecności na kanapach, łóżkach czy fotelach. Niestety, zwierzęciu nie da się takich rzeczy tak po prostu zabronić – jeśli będzie chciało gdzieś wejść, to i tak wejdzie. Obecnie są jednak skutecznie sposoby na zniechęcenie pupila do tego. Są nim specjalne systemy pozwalająca na wyznaczanie niedostępnych dla zwierzęcia stref domowych.

Podstawowymi ich elementami są detektory ruchu reagujące na pojawienie się psa czy kota w strefie dla niego zabronionej. Reakcja ta polega na wydzieleniu zapachu nieprzyjemnego dla zwierzaka – zwykle jest to aromat cytrynowy. Pojemniki z takim sprayem można naturalnie wymieniać.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>