Wyjazd z psem na wakacje

14 10 2010

Wyjazd z psem na wakacje to spore wyzwanie dla każdego właściciela takiego czworonoga. Zdecydowana większość osób nie wyobraża sobie, że mogłaby pupila zostawić pod cudzą opieką – no chyba, że sytuacja jest naprawdę wyjątkowa i inaczej się po prostu nie da. Tym bardziej, że psy są przecież traktowane niczym członkowie rodziny. Do takiego wyjazdu trzeba się jednak w odpowiedni sposób przygotować – należy koniecznie brać pod uwagę to, że nie wszyscy za psami przepadają i nie muszą mieć ochoty na kontakty z nimi. Nie zaszkodzi zatem zainwestować w specjalnie do takich celów przeznaczoną odmianę niewidocznych ogrodzeń.

Pies na wakacjach to nie problem

Ich zaletą jest to, że ze względu na ich mobilność i gabaryty śmiało można zabierać je w podróże. Nie mniej jednak nie wolno też zapomnieć o spełnieniu przy tej okazji kilku warunków. Rzecz jasna takie ogrodzenie posiadać musi stosowne atesty świadczące o jego wysokiej jakości i bezpieczeństwie, co w praktyce oznacza dokładnie tyle, że musi być to produkt sygnowany marką znanego producenta. Takowy zestaw ma w pewnych sytuacjach pomagać, a nie przeszkadzać czy tym bardziej stanowić i dla zwierzęcia, i dla ludzi zagrożenie. Będzie to może nieco większy wydatek, ale opłacalny. Kolejna sprawa to taka, że nie można – mówiąc w przenośni – rzucać psa na głęboką wodę. Zastosowanie takiego zestawu na wakacjach nie może być dla zwierzęcia zaskoczeniem – pupil musi być do czegoś takiego przyzwyczajony.

Nigdy bowiem nie wiadomo, w jaki sposób zareaguje, a przecież nie wszystkie zwierzęta reagują na to w taki sam sposób. Wcześniejszy trening jest zatem obowiązkowy – z powodzeniem przeprowadzić go można w domu. Z reguły zajmuje około tygodnia, ale rzecz jasna nic nie zaszkodzi rozpocząć go wcześniej. Dzięki temu uniknie się podczas wyjazdu przykrych niespodzianek. Pies zaś będzie posiadał świadomość tego, z czym ma do czynienia i z czym wiąże się niesubordynacja. To daje gwarancję, że przynajmniej pod tym kątem urlop przebiegnie bez jakichkolwiek zakłóceń i zbędnych kłopotów.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>