Tresura psów

tresura, elektryczny pastuchTresura psów jest czymś zupełnie naturalnym – ludzie już od stuleci starają się podporządkować je swojej woli. Na przestrzeni wieków szkoleniowe metody zmieniały się. Przez bardzo długi czas hołdowano zasadzie, że można to zrobić poprzez tylko i wyłącznie karanie zwierzęcia, co miało na celu złamanie jego charakteru i całkowite podporządkowanie go woli człowieka.

W przeciągu ostatnich kilku lat największym zainteresowaniem cieszą się sposoby oparte na nagradzaniu zwierzęcia. Pamiętać zawsze trzeba o tym, że pies jest żywą istotą, która ma swoje emocje, potrafi odczuwać różne stany, a także ma swój charakter. Pies nie jest zatem automatem i nie można traktować go na zasadzie maszynki do wykonywania poleceń. Nawet przy tresurze trzeba to wszystko mieć na względzie i traktować go indywidualnie.

W czasach współczesnych sposobów jest bardzo wiele, dla przykładu poprzez wykorzystanie różnych elektronicznych urządzeń jak dla przykładu obroże treningowe oraz elektryczne pastuchy. Tresura z elektronicznymi systemami treningowymi to przede wszystkim bardzo duża skuteczność i prostota. Psy szybko uczą się współpracować z elektronicznymi obrożami i stają się bardzo posłuszne.

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>