Tresura psa na spacerze

15 06 2010

Pies jest zwierzęciem, które każdego dnia potrzebuje odpowiedniej dawki fizycznej aktywności – nie należy przy tej okazji w żadnym wypadku sugerować się gabarytami zwierzęcia, ponieważ ta zasada odnosi się zarówno do psów małych, jak i dużych.

Zwierzę te codziennie się musi porządnie wybiegać – piętnastominutowy spacer nie załatwi sprawy. Nie brakuje również i takich psów, o których można powiedzieć, że rozsadza je wręcz nadmiar energii. W takim przypadku trzeba ją odpowiednio spożytkować – inaczej pies spożytkuje ją sam i z całą pewnością nie będą to wówczas zachowania pożądane przez właściciela. Dobrym rozwiązaniem jest uczestnictwo w różnego rodzaju zawodach sportowych. Dyscyplina powinna być dostosowana do rasy, ponieważ każda ma inne predyspozycje w tym zakresie.

Zanim jednak pies zacznie w takich zwodach uczestniczyć, musi przejść odpowiednie szkolenie. Tutaj – jak doskonale wiadomo – zastosować można wiele metod, w tym też i takie z użyciem elektronicznych systemów treningowych, których efekty widać po kilku zastosowaniach.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>