Obroża antyszczekowa dla psa

15 07 2010

Z całą pewnością każdy właściciel psa zna z własnego doświadczenia takie sytuacje, kiedy ktoś przychodzi do domu w odwiedziny, a pies zaczyna nieprzyjemnie powarkiwać albo – co gorsza – równie nieprzyjaźnie szczekać. Można przecież odróżnić, kiedy szczekanie jest u psa przejawem radości, a kiedy złości.

Ogólnie rzecz biorąc, taka sytuacja jest wielce kłopotliwa i dla właściciela, i dla jego gościa – bo pies oczywiście nic sobie z tego nie robi. Krzyczenie na niego nic tutaj nie wskóra, a co najwyżej przyniesie efekt dokładnie odwrotny od pożądanego, ponieważ pies i tak nie będzie wiedział, za co się na niego krzyczy – a widząc kogoś krzyczącego, uzna to za przejaw agresji i nadal będzie ujadał. Takie zachowania u czworonoga można w bardzo prosty sposób skorygować, a mianowicie poprzez zastosowanie specjalnych obroży antyszczekowych.

Ich używanie przynosi naprawdę bardzo dobre rezultaty, a zdecydowanie najbardziej efektywne jest wówczas, kiedy idzie w parze z konwencjonalnymi metodami treningowymi. W taki zresztą sposób obroże antyszczekowe powinny być wykorzystywane. Właściciel za każdym razem musi pamiętać, że nie jest to narzędzie do karania psa.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>