Kot w ogrodzie

28 05 2015

Dla kotów często ważne jest to, aby mieć wiele przestrzeni do dyspozycji – wiadomo „kocia niezależność” 🙂

Żaden kot nie znosi życia na uwięzi, do czego często jest zmuszany w zamkniętych mieszkaniach, domach. Jeżeli chcesz zapewnić swojemu kotu maksymalną swobodę, warto jest wówczas zainwestować w specjalne drzwiczki dla twojego zwierzaka oraz w niewidoczny elektryczny pastuch dla kota do stosowania w ogrodzie.

Drzwiczki dla kota PetPorteObecnie na rynku istnieją różne rodzaje drzwiczek, które możemy wmontować do naszych drzwi lub też ściany. Niepodważalnie najlepiej w tym przypadku sprawdzają się drzwiczki automatyczne. Przykładem takowego rozwiązania są drzwiczki automatyczne PetPorte. Zostały one wyposażone w specjalny czytnik chipów, który musi zostać wszczepiony kotu. To sprawia, że nie musisz już kłopotać się kupowaniem dodatkowych zawieszek lub specjalnych obroży. Nie musisz także martwić się o to, że obcy pies lub kot wejdą do twojego domu. Drzwiczki w przypadku tego modelu zostały wyposażone w specjalny czujnik światła, co powoduje, że przejście jest automatycznie zamykane na stałe po zmroku. Jest to dodatkowa opcja, dlatego możemy ją odpowiednio aktywować lub dezaktywować. Jest też do dyspozycji specjalny tryb, który pozwala nam na wpuszczenie kota do domu, natomiast później drzwiczki zostają zablokowane tak, że nie może on wyjść na zewnątrz aż do poranka lub do momentu, kiedy ręcznie otworzymy drzwiczki. W celu zabezpieczenia przed dziećmi istnieje funkcja blokowania ustawień pracy drzwiczek. Oprócz tego należy wspomnieć o tym, że drzwiczki mogą zostać ustawione tak, by informować nas sygnałem dźwiękowym o tym, że kot wszedł akurat do domu. W przypadku tego modelu drzwiczek możemy zapamiętać 30 różnych chipów, co sprawia, że z tego wejścia korzystać może wiele kotów. Drzwiczki zasilane są przy użyciu specjalnego zasilacza. Oprócz tego posiadają one alternatywne źródło energii. Wystarczy, że umieścimy w nich baterię 9V PP3, a w czasie braku dostawy prądu nasze drzwiczki nadal będą prawidłowo funkcjonować.

Szukając drzwi dla kota, które nie tylko obsłużą wejście i wyjście kotów z domu ale również zabezpieczą pomieszczenia przed wychłodzeniem warto zapoznać się z serią drzwi dla kota i psa polskiej marki EasyPet z serii Cold & Heat lub Energy Saver. Tego typu drzwiczki zapewniają lepsze współczynniki ochrony przed utratą ciepła, zapewniając zwierzętom odpowiednią swobodę użytkowania.

Elektryczny pastuch dla kota PetSafeInnym polecanym produktem jest elektryczny pastuch dla kota pozwalający na swobodne poruszanie się zwierzęcia po naszym ogrodzie bez obawy, że wyjdzie na zewnątrz. Urządzenie to swoimi rozmiarami oraz działaniem zostało tak zaprojektowane, aby było jak najbardziej komfortowe dla kotów. Obroża elektryczna posiada specjalny pasek z bezpiecznym zapięciem, które samo rozepnie się jeżeli kot się zaczepi. Przewód znajdujący się w ogrodzeniu jest bardzo cienki i łatwy do ukrycia np. między kostką. Elektryczny pastuch dla kota posiada możliwość przedłużenia przewodu do długości 1200 metrów co starczy na ogrodzenie bardzo dużego terenu.  Tego typu akcesorium z pewnością ułatwi ci opiekę nad zwierzakiem. Dzięki niemu będzie on bardziej bezpieczny.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>