Kiedy warto zastosować drzwiczki dla psa ?

26 08 2011

Psy od dawna towarzyszyły człowiekowi, zarówno podczas polowań, jak i też w zwykłym życiu codziennym. Nie bez powodu powstało stwierdzenie, że jest on najlepszym przyjacielem ludzi. Warto zawsze decydować się na podjęcie opieki nad nowym czworonogiem po długim przemyśleniu. W dużej mierze jest to podyktowane tym, iż pies nie jest przedmiotem, a żywą istotą, która odczuwa i z którą nie możemy obchodzić się jak z zabawką, którą się pobawimy, a gdy się znudzi to wyrzucimy. Pies w domu to także wiele nowych obowiązków. Przede wszystkim musimy przystosować niejako nasze mieszkanie, czy dom do tego, by mógł on tam swobodnie żyć, a przy okazji nie zdemolował nam go.

Drzwiczki dla psów i kotów, warte stosowania?

Z pewnością w pierwszych dniach, zaraz po przybyciu szczeniaka nie warto mieć żadnych wartościowych rzeczy w pobliżu jego pyska. Wszystko co cenimy, ma dla nas wartość, chowamy skrzętnie do szafek, układamy na wyższych półkach. To dlatego, że szczeniak nie jest jeszcze wytresowany, nie wie, co mu wolno, a czego nie. I chociaż chcemy mu to wpoić, to z pewnością w pierwszych dniach nie przyjmie tego do wiadomości. Na samym początku pobytu psa, istotną rolę odgrywa zaprezentowanie się nas w roli przywódcy stada, gdyż pies jest zwierzęciem stadnym i dla niego nowa rodzina będzie jego grupą. Jeśli uda nam się wykazać dokładnie kto rządzi w tej grupie to reszta powinna pójść znacznie łatwiej. Pod żadnym pozorem nie używamy w tym celu przemocy. Staramy się jedynie podnosić ton, by czworonóg wiedział, że w danej chwili robi źle, czy też wymaga się od niego czegoś innego. Dokładna artykulacja może zdziałać naprawdę wiele.

Przygotowując dom na przybycie lub też polepszając warunki obecnego życia psa możemy zastosować kilka udogodnień, które poprawią komfort jego przebywania z nami. Jednym z tego typu usprawnień są drzwiczki dla psów. Na rynku wyszczególniamy wiele różnych modeli. Wybieramy zarówno spośród różnych rodzajów wielkości, jak i też ze względów praktycznych. Szukając elementów elektronicznych, możemy wybrać model automatyczny, za pośrednictwem którego mechanizm samoczynnie otwiera się, gdy pies zbliży się na odległość kilku centymetrów z odpowiednim kluczem magnetycznym na szyi. Jeśli ją zgubi, to niestety nie skorzysta ze swojego nowego wejścia do domu. Pies w domu to zarówno wiele radości, jak i niestety szereg niedogodności oraz obowiązków, których trzeba pilnować każdego dnia.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>