Kiedy w domu pojawia się pies

11 08 2010

Pies w domu często oznacza kilka poświęceń. Poświęcenia czasu i przede wszystkim pieniędzy. Młody pies pozostawiony sam w domu może narobić kilku szkód na przykład gryząc meble. Aby ograniczyć dostęp psa do pewnych pomieszczeń można zastosować tak zwane strefy domowe. Są to urządzenia z czujnikiem ruchu, które po wykryciu obecności psa wypuszczą dawkę nieprzyjemnego zapachu. Zniechęci to psa do dalszego wkraczania w dane pomieszczenie.

Kiedy w domu pojawia się pies

Kiedy w domu pojawia się pies to oznacza też, że będzie pojawiał się w naszym ogrodzie. W przypadku psa starszego niż sześć miesięcy i ważącego powyżej trzech i sześciu dziesiątych kilograma można zastosować niewidoczne ogrodzenie, które będzie ochraniało psa przed ucieczkami. Dodatkowo tego typu system ochroni też ogród przed podgryzaniem krzewów i drzew, gryzieniem mebli ogrodowych czy też przed załatwianiem się psa do piaskownicy dziecka.

Częstym problemem, który pojawia się też wraz z przyjściem do domu psa jest jego nadmierna hałaśliwość. Najczęściej nadmierne wycie czy ujadanie pojawia się w przypadku pozostawienia psa samego w domu. Pies okazuje w ten sposób samotność. W tego typu problemie pomoże obroża antyszczekowa z czujnikiem wibracji krtani, która doskonale rozpoznaje wycie czy ujadanie psa.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>