Jak uchronić ogrodzenie za pomocą elektrycznego pastucha

21 04 2010

elektryczne pastuchyOsoby posiadające psy i mieszkające w wolno stojących domach bardzo często skarżą się na to, że ich pupil ucieka z posiadłości, niszcząc przy okazji ogrodzenie oraz jego najbliższe okolice – nie dość, że gryzie ogrodzenie, to jeszcze kopie pod nim doły. Takie zachowanie nie wynika wcale ze złośliwości zwierzęcia i nie musi być też oznaką, że czuje się ono źle traktowane. Dla psa to po prostu zabawa i przygoda.

Dla właścicieli żądnych tego rodzaju wrażeń rynek elektroniki dla psów posiada bardzo bogatą ofertę, jeżeli chodzi o elektryczne, niewidoczne ogrodzenia, które pomagają w wyeliminowaniu takich jak powyższy kłopotów. Są także nieporównywalnie bezpieczniejsze aniżeli konwencjonalne pastuchy elektryczne. Psa do obecności takiego ogrodzenia w ogrodzie trzeba przyzwyczaić, nie mniej jednak po jakimś czasie odechce mu się urządzania ucieczek. Będzie bowiem wiedział, że w związku z tym nie spotka go nic przyjemnego, ale kary jednocześnie nie skojarzy z właścicielem, co też jest istotne.

Typowy zestaw składa się z nadajnika, który należy umieścić w domu, garażu lub innym zadaszonym miejscu, kabla (najczęściej długości 150m, ale można go dosztukować nawet do długości 1500m) oraz specjalnej, elektronicznej obroży. Bardzo często też spotkać się możemy z zestawem dodatkowych, szkoleniowych flag, dzięki którym pies również wizualnie dostrzega, że ogród się zmienia. Tresura psa z takim niewidocznym ogrodzeniem jest bardzo prosta i nie powinniśmy mieć z tym najmniejszych problemów. Kupując w specjalistycznych sklepach takie ogrodzenia otrzymamy krótki poradnik dotyczący odpowiedniego szkolenia.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>