Jak postępować z psem

14 04 2011

Od najdawniejszych czasów pies były nierozłącznym przyjacielem człowieka. Z pewnością jest to uwarunkowane tym, że dobrze ułożony pies może stać się prawdziwą podporą w życiu człowieka. Niejednokrotnie słyszeliśmy o przypadkach, w których ta istota w trosce o swego Pana decydowała się na różnego rodzaju niezwykłe, a niekiedy straszne czyny. Niejednokrotnie media, opowieści, książki donosiły o psich wyczynach mających na celu ratowanie życia ludzkiego. Jednakże to może być też odbieranie w nieco innym kierunku. Pies zdolny jest też do negatywnych zachowań. Praktycznie tyle samo jest dobrych, co i złych doniesień. Często słyszy się o pogryzieniach, zranieniach, jednak czy aby na pewno jest to spowodowane tylko i wyłącznie charakterem danego psa?

Jak postępować z psem

Wiadomą rzeczą jest, że psy dzieli się na różne rasy, nie tylko pod względem wyglądu, rodzaju i koloru sierści, itp. Psy można dzielić również pod względem charakteru. Wielokrotnie natknęliśmy się z pewnością na zwierzaki, które odstraszają samym swym groźnym wyglądem, zachowaniem. Niektóre wręcz przeciwnie, tymi samymi cechami nas przyciągają. Ważne jest, by psa odpowiednio ułożyć. Jeśli tego dokonamy, unikniemy w ten sposób różnych przykrych sytuacji. Przy wychowywaniu czworonoga istotną rzeczą jest, by nie nadużywać siły, agresji. Nie możemy wpajać mu różnych rzeczy bijąc go, wyładowując na nim swą złość i frustrację. Takie zachowanie zaowocować może jedynie przykrym wybuchem nienawiści ze strony psa, które to dotknąć może nas samych, bądź osoby postronne. Przy tresowaniu pupila ważna jest przede wszystkim wyrozumiałość i odpowiednie podejście do niego.

W przypadku niesłuchania nas, popełniania błędów, możemy stanowczym tonem ukazać nasze niezadowolenie. Jeśli stosujemy metodę drobnych upominków w postaci smakołyków, możemy pozbawić go nagrody w przypadku nie wykonywania poleceń. Tego typu postępowanie również musimy mieć pod kontrolą, by przypadkiem nie utuczyć naszego zwierzaka. Warto dobrać z rozwagą przekąski i starać się nie przesadzać z ich ilością. W zależności od zaufania, jakim darzymy naszego pupila, stosujemy różnego rodzaju przyzwolenia. W przypadku, gdy chcemy, by psu żyło się jak najlepiej pod naszym dachem i wiemy, że został on wytrenowanym na tyle, by nie narobić nam problemów – możemy pokusić się o zamontowanie drzwiczek wejściowych dla małych, średnich lub dużych psów. To za ich pomocą będzie on miał dostęp do świata zewnętrznego, gdy tylko będzie on miał na to ochotę.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>