Elektryczny pastuch zimą

22 04 2010

pastuch elektryczny, elektryczne pastuchyNiewidoczne ogrodzenia określane również mianem elektrycznych pastuchów można z powodzeniem wykorzystywać także zimą. Jeśli posiada się psa, jest to wręcz wskazane. Fakt, iż ziemia jest wówczas twarda i często pokryta śniegiem nie oznacza, że nie znajdują się w niej rośliny czekające na przyjście wiosny. Poza tym przecież krzewy na zimę w ogrodzie zostają i nikt chyba nie chce, aby pies je zniszczył. To jedna sprawa. Druga kwestia to taka, że montując takie ogrodzenie w ogrodzie także i w okresie zimowym, ma się na względzie bezpieczeństwo psa.

Przewodami koniecznie trzeba otoczyć takie miejsca jak stawy czy oczka wodne, ponieważ pies biegając po ogrodzie może tam przypadkiem wpaść i zrobić sobie krzywdę. Oczko wodne pokryte taflą lodu jest bardzo niebezpieczne dla psa. Poza tym zwierzę może nieopatrznie opuścić określony teren i wpaść pod samochód – jakie zima panują warunki na drogach, każdy wie doskonale, hamowanie nie przychodzi tak łatwo jak wówczas, kiedy nawierzchnia jest gładka i sucha. To chyba wystarczające powody, dla których z elektrycznych pastuchów warto korzystać także zimą.

Te urządzenia są przygotowane do pracy także w ciężkich warunkach jakie szykuje nam zima więc nie powinniśmy ich demontować na ten okres. Oczywiście jeśli mówimy tutaj o porządnych firmach do jakich z pewnością możemy zaliczyć marki PetSafe, Innotek i przede wszystkim Dogtra. Ta ostatnia marka cechuje się wyjątkową wytrzymałością nawet w bardzo trudnych warunkach.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>