Elektryczny pastuch do domów szeregowych

18 05 2010

Sposób instalacji niewidocznego ogrodzenia jest w przypadku domów wolnostojących bardzo prosty. Wystarczy otoczyć przewodem posesję i gotowe. W przypadku domów szeregowych czy też bliźniaków sytuacja dla osób, które nie wiedzą jak to zrobić wydaję się być bardziej skomplikowana.

Tak naprawdę podstwową zasadą układania przewodu jest to, że trzeba nim utworzyć obieg zamknięty. A w przypadku domu łączonego szeregowo tak szybko tego nie zrobimy. Jedank wystarczy ułożyć np. pętlę wąską przy jednej linii ogrodzenia, by zabepzieczyć się przed ucieczką psa przez front ogrodzenia. Można także ułożyć pętlę w kształcie litery „U” by ogrodzić wszystkie 3 boki ogrodzenia.

Pomysłów na ułożenie kabla w bliźniakach jest tak naprawdę więcej. Wszytsko zależy od zapotrzebowania użytkownika i kreatywności psa. Dodatkowo należy pamiętać, że niewidoczne ogrodzenia mogą być także stsowane dla kotów o ile dany model obsługuje specjalną obrożę dla kota.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>