Elektryczny pastuch bez kabla

21 04 2010

elektryczne pastuchyOkreślenie takie jak elektryczny pastuch kojarzy się z system wyposażonym w przewody. Rozkłada się je odpowiednio dla przykładu w ogrodzie, wyznaczając tym samym strefy dostępne i niedostępne dla psa. Takie systemy posiadają jednakże charakter stacjonarny – co znaczy, że nie nadają się do przenoszenia z miejsca na miejsce zawsze wtedy, kiedy tylko zajdzie takowa potrzeba.

Na szczęście producenci elektroniki dla psów pomyśleli i o takich sytuacjach – w ich ofercie znaleźć można systemy bezprzewodowe. Te z kolei są jak najbardziej przenośne. Wyposażone są między innymi w specjalny nadajnik, za sprawą którego można ustawić odpowiedni zasięg – poza taki zasięg pies się nie oddali. Bezprzewodowe systemy przydać się mogą nie tylko w ośrodkach wczasowych, ale też dla przykładu na polach namiotowych czy kempingach. Za ich sprawą można bez trudu upilnować swojego pupila i być spokojnym o jego bezpieczeństwo.

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy chcemy upilnować psa w pobliżu naszego miejsca wypoczynku. Pies noszący specjalną obrożę z odbiornikiem nie oddali się od nadajnika dalej niż na odległość 27 metrów. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasz pupil się nie zgubi, nie zniknie nam z oczu i nie stanie mu się krzywda.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>