Bezpieczny elektryczny pastuch

21 04 2010

pastuch elektrycznyKupując dla psa czy to elektryczna obrożę treningową, czy też antyszczekową bądź elektrycznego pastucha, trzeba mieć na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo swojego pupila. Dlatego też pod żadnym pozorem – nawet, jeśli oferta jest bardzo atrakcyjna pod względem finansowym – nie wolno kupować produktów nieznanego pochodzenia. Przedmiotem zakupu powinny być obroże oraz pastuchy tylko znanych marek.

Koniecznie też trzeba zwrócić uwagę na to czy posiadają one stosowne certyfikaty – w tym zakresie zdecydowanie najważniejszy jest certyfikat ECMA. Wszystkie produkty sygnowane renomowanymi markami go posiadają. To najważniejsza gwarancja nie tylko bardzo wysokiej jakości, ale także i bezpieczeństwa. Posiadanie takiego certyfikatu wiąże się z tym, że w takich obrożach oraz pastuchach bardzo ściśle przestrzega się norm dotyczących poziomów impulsów elektrostatycznych. To jedna sprawa. Kolejna to taka, że owe produkty posiadają zabezpieczenia na wypadek niewłaściwego ich zastosowania.

I tak dla przykładu elektryczne pastuchy przede wszystkim zabezpieczone są na wypadek uwięzienia psa w strefie korekcyjnej. Może się w końcu zdarzyć tak, że pies zaplącze się obrożą w siatkę ogrodzeniową, bądź jakikolwiek krzew i będzie miał problem z wydostaniem się. Obroża po dwudziestu kilku sekundach przestaje wysyłać impuls elektrostatyczny i pies nie jest karcony do czasu aż nie opuści strefy i ponownie do niej nie wróci. Ponadto impuls nigdy nie będzie tak mocny, aby sprawiał ból psu, jedynie skurcz mięśni, który będzie dla niego nieprzyjemny. Pamiętajmy też, aby przed zakupem odpowiedniego systemu poradzić się sprzedawców w celu kupienia odpowiedniego sprzętu dla naszego pupila.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>